Počujte slovo vydavateľa

Akurát som sa vrátil zo Slovgramu, takže toto bude asi slovo výrobcu ;). Aby bolo jasné, som presvedčený, že v rukách držíš album storočia. Lyrika registrujem ako člena Modrých hôr 10+ rokov. Vždy ma bavili ich texty a nálady, ale vždy som mal výhrady k hudobnej stránke tohto projektu.

Už si nepamätám kedy, ale určite predtým, ako sme mu v Diverzita o.z vydali jeho knižný debut Naničhodný poet, skrátka, začal som Lyrika podpichovať, že by už konečne mohol vydať sólo album a že mu ho vydáme v Diverzita o.z a zoženiem mu aj hudobného producenta, ktorý tie nadčasové texty a bezčasové nálady podporí hudbou podľa môjho gusta.

Niekedy začiatkom roka 2018 začal Palo spomínať, že teda by ten sólo album rád spravil, že sa mu koncept v hlave rysuje a nejaké texty už má napísané.

Ako hudobného producenta som hneď navrhol Dana Handrabura. Dan má klasické hudobné vzdelanie, ale začal som ho registrovať v 90’s minulého storočia ako člena výraznej komunity experimentátorov elektronickej hudby z Vancouveru v Kanade. Z tejto komunity vyšli hudobné projekty ako Skinny Puppy, Download, Floatpoint, Front Line Assembly a ďalšie. Na projektoch spolupracoval s umelcami ako Phil Western, cEvin Key, čo boli v tej dobe pre mňa najväčšie hviezdy elektronickej hudby.

Začiatkom milénia sa Dan vrátil z Kanady natrvalo do svojej vlasti, do Rumunska. To som sa osmelil a v roku 2013 som ho pozval do Bratislavy na Music Laboratory event, ktorý Diverzita o.z. nepravidelne organizuje, potom na jar roku 2018 sa Dan.... a vlastne to je jedno. Začína to byť nemiestne dlhé.

Som šťastný, že to celé klaplo a že album storočia uzrel svetlo sveta.
Bez láskavej podpory družstevníkov z The Hemp Cooperative by to nešlo.

Michal Tőzsér